Escrocii au lovit din nou: 19 victime și pagube de peste două milioane de lei într-o singură zi
În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 19 cazuri de escrocherie prin telefon, prejudiciul total depășind 2 milioane de lei. Deși doar patru dintre fraude au fost comise în cursul zilei de ieri, celelalte au avut loc anterior și au fost raportate abia acum, după ce victimele au realizat că au fost înșelate.
Cel mai grav caz a fost documentat în Chișinău. Un bărbat în vârstă de 64 de ani a rămas fără peste 500.000 de lei, după ce a fost convins de escroci să retragă banii din contul personal