Trump a comentat eliberarea celor doi ofițeri SIS din detenția rusă și le-a mulțumit lui Nawrocki și Lukașenko
Președintele SUA, Donald Trump, a comentat eliberarea a doi ofițeri ai Serviciului de Informații și Securitate din R. Moldova și a trei cetățeni polonezi din detenție în Rusia și Belarus. Într-un mesaj publicat pe Truth Social, liderul de la Casa Albă a declarat că eliberarea acestora a fost posibilă cu implicarea administrației americane.
Liderul de la Casa Albă le-a mulțumit președintelui Poloniei, Karol Nawrocki, dar și liderului belarus, Aleksandr Lukașenko.
„Tocmai am obținut eliberarea a