Malul drept al Nistrului, asigurat cu energie electrică și pe 24 ianuarie
Energocom anunță că a rezervat capacitatea comercială de electricitate la hotarul cu România, pentru a acoperi integral necesarul de consum de energie electrică pentru ziua de 24 ianuarie. Vineri, pe malul drept al râului Nistru se planifică un consum de electricitate similar ultimelor zile.
„Energocom a făcut rezervările de capacități la hotarul cu România pentru a suplini necesarul de consum al R. Moldova (malul drept). În acest fel va fi posibil importul de energie electrică contractată și a