41 de militari moldoveni au revenit din Kosovo. Au fost decorați cu diplome și distincții
Militarii din cel de-al 21-lea contingent al Armatei Naționale au finalizat misiunea de menținere a păcii KFOR, din Kosovo și au revenit cu bine acasă. În cadrul unei ceremonii oficiale, pacificatorii moldoveni au fost decorați cu distincții și diplome.
Cel de-al 21-lea contingent de pacificatori moldoveni, format din 41 de militari, infanteriști și specialiști în arma geniu, inclusiv patru femei, a fost detașat în misiunea de menținere a păcii KFOR, din Kosovo pe 25 iulie 2024.
Urmăriți-ne ș