Doar șapte din cele 31 de filiale ale CFM și-au primit salariile pentru august. Feroviarii nu renunță la proteste
Doar șapte din cele 31 de filiale ale Căii Ferate din Moldova (CFM) și-au primit lefurile pentru luna august, iar datoriile salariale acumulate se ridică la 191 de milioane de lei. Președintele Federației Sindicale a Feroviarilor, Ion Zaporojan, a anunțat acest lucru marți, 18 februarie, la emisiunea „Spațiul Public” de la Radio Moldova, reiterând că feroviarii vor ieși din nou la protest pe 28 februarie, dacă nu le vor fi îndeplinite revendicările.
„O să discutăm. O să vedem. Dacă Guvernul și