Douăzeci și două de cazuri de fraudă telefonică, raportate în 24 de ore. Cel mai mare prejudiciu depășește 900.000 de lei
În ultimele 24 de ore, Poliția a înregistrat încă 22 de cazuri de fraudă telefonică, cu un prejudiciu total de peste trei milioane de lei. Dintre acestea, un singur caz a fost comis pe 11 iunie, iar celelalte - în zilele precedente.
Cea mai mare pierdere a fost înregistrată de o femeie în vârstă de 58 de ani, din raionul Telenești. Indusă în eroare de escroci, aceasta a contractat un credit bancar și și-a folosit economiile, transferând peste 900.000 de lei în trei tranșe. Banii au fost expedia