Doi dintre copiii implicați în accidentul de la Burlăceni sunt în continuare internați la terapie intensivă
Doi dintre copiii rămași orfani în urma tragicului accident din satul Burlăceni sunt în continuare internați în cadrul Departamentului de Anesteziologie și Terapie Intensivă al Institutului Mamei și Copilului (IMC).
Purtătorul de cuvânt al instituției medicale, Maxim Cazacu, a precizat pentru ziar.md că starea celor doi minori s-a îmbunătățit puțin. În cazul unei evoluții pozitive, va fi luată în calcul transferarea acestora într-o secție clinică obișnuită.
Cât despre cel de-al treilea copil a