Impact violent pe traseul R6. Doi polițiști de patrulare, transportați la spital în stare extrem de gravă
Doi polițiști de patrulare au fost grav grav răniți după ce au fost loviți de un automobil pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei.
Poliția Națională informează că accidentul s-a produs în timp ce ambii angajați se aflau pe acostament, în afara autospecialei de serviciu. Mașina Poliției staționa regulamentar, cu semnalele luminoase pornite.
Cei doi polițiști au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat. Ambii au fost transportați la spital, starea lor fiind extrem de gravă.
La fața locului lucrează oamenii legii, care urmează să stabilească toate circumstanțele producerii accidentului.