O nouă tragedie din cauza nerespectării regulilor de siguranță la încălzire: Două persoane au decedat
O persoană a suferit arsuri în urma exploatării unei butelii de gaz, iar alte două au decedat din cauza încălcării regulilor de utilizare a instalațiilor de încălzit. Cazurile au avut loc pe 16 februarie.
Un bărbatul în vârstă de 46 de ani a primit arsuri ușoare în regiunea feței și la ambele membre superioare în timp ce încerca să extragă din locuință butelia de gaz, care s-a aprins în urma unei deflagrații produse de o scurgere de gaz. Cazul a fost înregistrat în după amiaza zilei de 16 febru