Trei spitale din Chișinău vor fi reabilitate energetic cu o investiție de peste 2,3 milioane de lei
Trei spitale din Chișinău vor fi reabilitate energetic cu o investiție ce depășește 2,3 milioane de euro, anunță Ministerul Energiei. Este vorba de Institutul Mamei și Copilului, Institutul de Medicină Urgentă și Spitalul Clinic Republican „Timofei Moșneaga”.
Contractele pentru elaborarea documentației tehnice de execuție a lucrărilor au fost semnate astăzi, iar companiile contractate vor avea la dispoziție 11 luni pentru a finaliza lucrările.
„Etapa de realizare a proiectului tehnic este una