Trei cetățeni din Bangladesh au traversat ilegal frontiera moldo-română, dar au fost prinși într-un lan de grâu
Trei cetățeni ai Bangladeshului au fost reținuți după ce au traversat ilegal frontiera de stat dintre Republica Moldova și România, în zona raionului Dubăsari. Potrivit Poliției de Frontieră, cazul a fost documentat în cooperare cu autoritățile de frontieră române.
Cei trei bărbați, cu vârste cuprinse între 31 și 40 de ani, au fost observați pe teritoriul României, unde încercau să se ascundă într-un lan de grâu. Potrivit oamenilor legii, migranții au traversat înot râul Prut, în zona localităț