UPDATE/ Incendiul la un depozit pe strada Albișoara. Pompierii au reușit localizarea arderii
![UPDATE/ Incendiul la un depozit pe strada Albișoara. Pompierii au reușit localizarea arderii](/content/images/size/w1200/2024/03/Foto-pentru-site--21-.jpg)
(Update) Incendiul de pe strada Petru Rareş 77/2 din municipiul Chişinau a fost localizat la ora 17:35, anunță Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU). Salvatorii au evacuat o butelie de oxigen din interior și spun că nu au fost înregistrate victime.
IGSU a mai precizat că circumstanțele și cauza producerii incendiului urmează a fi stabilite.
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/photo_2024-03-07_17-56-12--2-.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/photo_2024-03-07_17-56-12.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/photo_2024-03-07_17-56-11.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/photo_2024-03-07_17-55-59.jpg)
(Știre inițială) Incendiu la un depozit de prelucrare a materiei prime de confecționare a mobilierului. Potrivit purtătoarei de cuvânt a Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU), Liliana Pușcașu, zece echipaje de pompieri sunt la fața locului.
„Apelul la Serviciul 112 a fost recepționat la ora 16:28. Nu sunt victime, iar suprafața de ardere este de 600 metri pătrați. Intervin 10 autospeciale de pompieri și 50 angajați IGSU”, a spus pentru ziar.md. Pușcașu.
Cauza se stabilește.
Urmăriți-ne și pe canalul nostru de TELEGRAM
0:00
/