Un polițist de frontieră a cucerit aurul la Turneul Internațional de lupte libere din Estonia
![Un polițist de frontieră a cucerit aurul la Turneul Internațional de lupte libere din Estonia](/content/images/size/w1200/2024/03/Foto-pentru--tiri--42--1.jpg)
Polițistul de frontieră Gheorghe Erhan s-a clasat pe locul întâi în cadrul Turneului Internațional de lupte libere UWW „Kristjan Paluslu”. Competiția s-a desfășurat la Tallinn, Estonia, în perioada 14 - 18 martie anul curent.
„Gheorghe Erhan a dominat în categoria de greutate 125 kg și a obținut locul întâi în competiție. Acest succes este rezultatul unei pregătiri intense”, a anunțat într-un comunicat Ministerul Afacerilor Interne (MAI).
Totodată, luptătorul Pavel Graur a cucerit medalia de aur, iar Sergiu Lupașcu s-a clasat pe locul doi, în categoria de 65 kg.
Potrivit MAI, turneul UWW „Kristjan Paluslu” este cunoscut pentru nivelul ridicat al competiției.
Urmăriți-ne și pe canalul nostru de Telegram
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/432988148_805997801556197_1519062200333990717_n.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/433113268_805997718222872_6454735431396515294_n.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/432607988_805997678222876_2136147986457041815_n--1-.jpg)