Bărbații din Strășeni, care au violat o femeie, ajung pe banca acuzaților: Riscă până la 25 de ani de închisoare
Procurorii, în comun cu ofițerii de poliție, au finalizat urmărirea penală și au expediat în instanța de judecată cauza penală de învinuire a trei bărbați din centrul țării, acuzați de răpirea unei femei și violul acesteia, anunță Procuratura Generală.
Potrivit învinuirii înaintate de acuzatorii de stat, la data de 6 septembrie 2024, pe timp de zi, acuzații au întreținut acte sexuale forțate cu femeia, atât la domiciliul unuia din învinuiți, aplicând violența fizică și psihică, cât și pe malul