Escrocii nu dorm. Într-o singură zi, 19 moldoveni au rămas fără peste patru milioane de lei
Valul de escrocherii telefonice continuă. Timp de doar 24 de ore, Poliția a înregistrat 19 astfel de cazuri, prejudiciile depășind suma de 4 milioane de lei. Cele mai mari pierderi au constituit 600.000 și 800.000 de lei. În șase cazuri, victimele au transmis escrocilor bani în numerar.
Totodată, datorită vigilenței cetățenilor, au fost prevenite 214 tentative de fraudă.
Amintim că escrocii utilizează diverse identități false, pretinzând că sunt:
* angajați ai instituțiilor de drept;
* repr