VIDEO/ Treisprezece cetățeni moldoveni au fost deportați din Polonia
Autoritățile de la Varșovia au expulzat 13 cetățeni moldoveni, care „reprezentau o amenințare la adresa ordinii publice și a securității” Poloniei. Purtătorul de cuvânt al guvernului polonez, Adam Szłapka, a anunțat acest lucru marți, 15 iulie, în cadrul unei conferințe de presă susținută după ședința Cabinetului de miniștri, informează agenția de stat PAP.
Pe lângă cei 13 moldoveni, din aceleași considerente au fost deportați 27 de georgieni. Avionul la bordul căruia se aflau cele 40 de persoa