Standul R. Moldova atrage priviri la festivalul „Village International de la Gastronomie” din Paris
Ieri la Paris s-a dat startul celei de-a VII-a ediții a festivalului „Village International de la Gastronomie”, unde R. Moldova participă pentru prima dată. Potrivit Oficiului Național al Turismului, la standul moldovenesc sunt prezentate bucate autentice, gătite de echipa unui restaurant din Chișinău, precum și dulciuri artizanale, pregătite de mai multe „albinuțe” din diaspora. Totodată, iubitorii de vin sunt răsfățați cu selecții de la unii dintre cei mai cunoscuți producători vitivinicoli di