duminică, 28 iunie, 2026
  • USD
  • EUR
Motociclist decedat după ce s-a izbit cu vehiculul într-un copac, la Etulia. Doi pasageri au ajuns la spital
Sursa foto: Poliția

Motociclist decedat după ce s-a izbit cu vehiculul într-un copac, la Etulia. Doi pasageri au ajuns la spital

Un grav accident rutier s-a produs astăzi, în jurul orei 18:20, în satul Etulia, raionul Vulcănești. Potrivit informațiilor preliminare ale poliției, un bărbat în vârstă de 43 de ani, care conducea o motocicletă neînmatriculată și transporta doi pasageri, a pierdut controlul ghidonului într-o curbă.

Motocicleta a părăsit partea carosabilă și s-a izbit violent de un copac aflat pe acostament.

În urma impactului, motociclistul a suferit traumatisme grave. Acesta a fost transportat la spital, însă a decedat ulterior în secția de terapie intensivă.

Cei doi pasageri au fost preluați de ambulanță și transportați la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale.

Poliția investighează cazul, iar toate circumstanțele în care s-a produs accidentul urmează să fie stabilite în cadrul unui proces penal.