Peste 3.500 de șoferi, documentați pentru încălcarea regulilor de circulație rutieră - Sinteza de weekend
În weekend, pe 4 și 5 ianuarie, inspectorii de patrulare au documentat peste 3.500 de încălcări rutiere pe drumurile din țară. Potrivit Poliției, aproximativ 2.000 de șoferi au depășit limita de viteză stabilită, iar 23 au fost înlăturați de la volan, fiind depistați în stare de ebrietate.
Inspectoratul General al Poliției anunță că în zilele de odihnă inspectorii de patrulare au depistat 3.500 de conducători auto care au comis încălcări ale Regulamentului Circulației Rutiere. Cele mai grave în