În municipiul Bălți a fost dat startul sezonului de încălzire
S.A. „CET-Nord” anunță începerea sezonului de încălzire la Bălți. Primarul interimar al municipiului, Ghenadie Șmulschii, a semnat o dispoziție în acest sens marți, 7 noiembrie.
Potrivit CET-Nord, la sistemul centralizat de alimentare cu energie termică prioritar vor fi racordate instituțiile de învățământ și cele medico-sanitare publice.
Ulterior, va începe procesul de conectare a fondului locativ la agentul termic, ținând cont de ordinea recepționării solicitărilor și prezentarea confirmării