„Este doar începutul”. Circa 100 de gospodării din Sîngerei au fost conectate la rețeaua centralizată de canalizare
Schimbări majore în viața locuitorilor din comuna Bilicenii Vechi, raionul Sîngerei. Datorită unui proiect finanțat de guvernele de la Chișinău și București, acum, circa o sută de gospodării, inclusiv grădinița din localitate, au acces la rețeaua centralizată de canalizare. Primarul comunei, Natașa Bezrău, spune că acesta este abia începutul și că rețeaua ar urma să fie extinsă, pentru a acoperi toate cele circa 900 de gospodării cu peste 3.520 de oameni.
În cadrul primei ediții a Programului N