Doi viceprimari din Comrat, cercetați pentru abuz de serviciu. Unul dintre ei a fost reținut pentru 72 de ore
Ofițerii Centrului Național Anticorupție în colaborare cu procurorii Procuraturii municipiului Cahul au desfășurat astăzi acțiuni de urmărire penală în cadrul unui dosar de abuz de serviciu, care vizează doi viceprimari ai municipiului Comrat. Aceștia sunt bănuiți că ar fi acționat concertat pentru obținerea unor foloase materiale necuvenite din bugetul public.
Potrivit materialelor administrate, unul dintre viceprimari, folosindu-se de influența funcției deținute ar fi organizat încheierea mai