În capitală ar putea apărea o clădire de 150 de metri. Edificiul - construit în locul a două centre comerciale
În locul centrelor comerciale „Grand Hall” și „Baby Hall” din capitală ar urma să fie construit un centru multifuncțional cu o înălțime de 150 de metri și 35 de etaje. Clădirea, care va purta numele „Grand Tower”, ar urma să devină cea mai înaltă din R. Moldova. Despre acest lucru scrie Logos-Press, care a discutat cu șeful companiei care a creat proiectul - arhitectul Gheorghe Telipiz.
„Complexul va apărea pe una dintre secțiunile aglomerate ale centrului orașului, la intersecția a trei artere