Traian Căpățînă a obținut din nou locul I la Campionatul European de Lupte pe Plajă pentru tineret

Sursa foto: Centrul Sportiv de Pregătire a Loturilor Naționale

Luptătorul de stil liber Traian Căpățînă a devenit pentru al doilea an consecutiv campion la Turneul din categoria World Series, găzduit de litoralul Saint Laurent Du Var, Franța. Cu un anunț în acest sens a venit Centrul Sportiv de Pregătire a Loturilor Naționale.

„Traian Căpățînă rămâne neînvins la lupte pe plajă. ... În finala categoriei de greutate de până la 90 kg, Traian a trecut de un adversar din Azerbaidjan”, au precizat responsabilii.

Urmăriți-ne și pe canalul nostru de TELEGRAM

De menționat că pe primul loc al podiumului de premiere a urcat și sportivul Vasile Diaconu, în categoria de greutate de 80 kg.

Anul trecut, Traian Căpățînă (atunci - categoria de greutate de 80 kg) și Pavel Graur (categoria de greutate de 70 kg) au obținut locul I în cadrul aceleiași competiții.