Doi bătrâni au decedat în urma supraîncălzirii sobelor. O victimă era din Taraclia, iar alta - din Drochia
În ultimele 24 de ore, doi bătrâni au decedat în urma încălcării regulilor anti-incendiare la exploatarea sobelor. Ambele cazuri au fost înregistrate luni, 16 decembrie, primul - în satul Budăi, din raionul Taraclia, iar al doilea - în satul Țarigrad, din raionul Drochia.
Potrivit Inspectoratului General pentru Situații de Urgneță (IGSU), victima din Budăi era o femeie în vârstă de 73 de ani, care trăia singură. Corpul neînsuflețit a fost găsit de localnici, flăcările stingându-se de la sine p