Bălțenii sunt așteptați la târgul producătorului autohton și salonul „Mărțișor”
![Bălțenii sunt așteptați la târgul producătorului autohton și salonul „Mărțișor”](/content/images/size/w1200/2024/03/Foto-pentru--tiri--25-.jpg)
Bălțenii sunt așteptați la expo-târgul universal al producătorului autohton. Acesta este organizat de către filiala Bălţi a Camerei de Comerţ şi Industrie a R. Moldova (CCI a RM) în parteneriat cu primăria municipiului Bălţi și are loc la piaţa centrală Vasile Alecsandri până pe 15 martie anul curent.
Producătorii autohtoni au posibilitatea de a expune o gamă variată de produse și mărfuri la prețuri rezonabile, de a găsi noi parteneri şi de a se familiariza cu cele mai bune practici în dezvoltarea unui business de succes.
Totodată, meșterii populari și antreprenori individuali din regiune vor fi prezenți cu mai multe produse hand-made, în cadrul salonului Mărțișor.
Urmăriți-ne și pe canalul nostru de TELEGRAM
Potrivit CCI, organizatorii evenimentelor expoziționale şi participanţii din municipiile Bălţi şi Chişinău, raioanele Drochia, Rîşcani, Sîngerei, Briceni, Edineț, Nisporeni, Strășeni, Ceadîr – Lunga, Basarabeasca, Căușeni vor prezenta pe parcursul a trei zile – 13, 14 și 15 martie o imagine desfăşurată a mai multor domenii ale economiei naționale.
În fiecare an, filiala Bălți a CCI a RM în parteneriat cu primăria municipiului Bălți, Autoritățile Publice Locale de nivelul I și II din raioanele Sîngerei, Fălești, Rîșcani, Glodeni organizează și desfășoară în regiune 22 expo-târguri specializate și universale.
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/8-1.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/7-2.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/6-2.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/5-2.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/4-3.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/3--1--1.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/2-3.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/1-3.jpg)
![](https://ziar.md/content/images/2024/03/0.jpg)