La Dondușeni a fost inaugurată o stație de salvatori și pompieri, construită cu ajutorul SUA
La Dondușeni a fost inaugurată o nouă stație de salvatori și pompieri, independentă din punct de vedere energetic. Ceremonia a avut loc astăzi, 21 ianuarie, și la aceasta au participat mai mulți oficiali, inclusiv președinta Maia Sandu.
La construcția remizei au fost utilizate tehnologii performante, aceasta fiind una dintre primele unități în care a fost implementată securizarea energetică prin instalarea pompelor de căldură și a panourilor fotovoltaice.
„Edificiul a devenit practic complet a