Doi pompieri au căzut în gol cu tot cu tavanul unei case, la Drochia. Unul dintre ei a fost transportat la spital
Doi pompieri au căzut în gol cu tot cu tavanul unei case, după ce acesta s-a prăbușit. Totul s-a întâmplat în seara zilei de marți, 11 februarie, în satul Zgurița, raionul Drochia.
Contactată de ziar.md, purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU), Liliana Pușcașu, a declarat că incidentul s-a produs în urma intervenției la un incendiu într-o casă bătrânească.
Urmăriți-ne și pe canalul nostru de TELEGRAM
„Din fericire, nici unul nu a avut de suferit, înt