Un bărbat s-ar fi aruncat în gol de la etajul opt al Institutului de Medicină Urgentă. Precizările instituției
Un bărbat a decedat după ce a căzut în gol din clădirea Institutului de Medicină Urgentă (IMU) din capitală. Tragedia s-a produs în dimineața zilei de astăzi, 24 iunie. Cazul a fost raportat de UNIMEDIA, informația fiind confirmată pentru ziar.md de către ofițera de presă a Poliției capitalei, Svetlana Scripnic, dar și de șefa Serviciului Comunicare și Relații cu Mass-media din cadrul instituției medicale, Dorina Arsene.
Potrivit Svetlanei Scripnic, victima în vârstă de 55 de ani a căzut de la