De astăzi, pacienții cu cancer pot beneficia de tratament chimioterapeutic la Spitalul Raional Florești
Începând cu ziua de astăzi, 24 septembrie, cetățenii diagnosticați cu maladii oncologice pot beneficia de tratament chimioterapeutic la Spitalul Raional Florești. Cu un anunț în aces sens a venit Ministerul Sănătății.
Ședințele de chimioterapie vor fi organizate și acordate conform indicațiilor medicale stabilite de specialiști. Pacienții vor fi informați și îndrumați de medicii Institutului Oncologic, prin intermediul Consiliului multidisciplinar oncologic.
Cheltuielile pentru aceste servicii