Accident la Mărinești: un tânăr beat și fără permis a intrat cu motocicleta într-o autospecială a poliției
Un accident rutier s-a produs în seara zilei de ieri în localitatea Mărinești, raionul Sîngerei, după ce un tânăr în vârstă de 18 ani, aflat în stare de ebrietate și fără a deține permis de conducere, a intrat cu motocicleta într-o autospecială a Poliției aflată în misiune.
Potrivit informațiilor preliminare, tânărul conducea o motocicletă neînmatriculată în momentul în care s-a tamponat în autospeciala de serviciu a poliției. La momentul producerii impactului, echipajul se deplasa la o interve