Anastasia Taburceanu și-a dat demisia de la MoldATSA și anunță că va restitui sporurile salariale încasate
Anastasia Taburceanu a anunțat că și-a depus marți, 23 iunie, cererea de demisie din funcția de purtătoare de cuvânt a Î.S. „MoldATSA”, în contextul controverselor privind remunerarea sa în cadrul întreprinderii de stat. Totodată, aceasta afirmă că va restitui sumele încasate sub formă de sporuri și adaosuri la salariul de bază pe întreaga perioadă în care a activat în instituție. Anunțul a fost făcut de Taburceanu pe pagina sa de Facebook.
„Mi-am depus cererea de eliberare din cadrul MOLDATSA.