Trei dintre polițiștii suspendați primăvara de la Inspectoratul de Poliție Botanica, reținuți din nou
Trei dintre angajații suspendați ai Inspectoratului de Poliție Botanica, reținuți în luna aprilie într-un dosar de corupție și aflați în arest la domiciliu, au fost reținuți din nou. De această dată, cei trei sunt bănuiți de abuz de serviciu în circumstanțe agravante.
Potrivit Centrului Național Anticorupție (CNA), bănuiții ar fi abuzat de atribuțiile de serviciu ce țin de păstrarea, integritatea, evidența și consemnarea bunurilor ridicate în exercitarea atribuțiilor funcționale.
„Aceștia sunt