Schimbare de conducere la Orhei. Valentin Uncu a fost ales președinte al raionului
Consiliul Raional Orhei a demis conducerea raionului și a ales un nou președinte în cadrul ședinței extraordinare desfășurate joi. Anunțul a fost făcut de Sergiu Aga, reprezentant al Partidului Liga Orașelor și Comunelor și fost candidat la alegerile locale din Orhei.
Astfel, 24 de consilieri au votat pentru eliberarea din funcție a președintelui raionului, Vasile Adașan, și a celor trei vicepreședinți - Mihail Paciu, Veaceslav Căpățînă și Natalia Răilean. Ulterior, Valentin Uncu, reprezentant